Reklam Yorumcusu
Haydar Dümen'li Yandex Reklamı

Haydar Dümen'li Yandex Reklamı

Yandex… Hem de Haydar DÜMEN’li…İzledim reklamı, Haydar DÜMEN konusu ilginç tamam kabul. Ama dedim Özlem sen yine reklamdan uzaklaşıp konuyu saptırıp uzatırsan ne olacak? Sonra amaaan dedim, göze aldım, yazdım:)

Biraz araştırma yapayım dedim. Haydar DÜMEN okurlarına ne gibi cevaplar veriyor dedim… Baktım okudum biraz :) Bir an için reklamı yazmaktan vazgeçer gibi oldum…. Yok dedim okuyamayacağım dedim, en iyisi dedim, araştırmamak dedim, sonuçta bana ne dedim insanların sorunlarından dedim… Reklamı tekrar izledim:)

 Böyle duvardaki resmiyle aynı pozu vermeye çalışırken birden bilgisayara yönelip eş aramaya başlar DÜMEN… Adamın beyni yanmış ya yazık. Başka bir boyuta geçmiş. Düşünün sabah bir başlıyordur saçma sapan sorular, hem de kim bilir neler ya ayy Allah kuvvet versin valla zor:) Neler yazmış dedim de aman Allah’ım şoka girdim. Öyle sorular sormuşlar ki adam n’apsın bir süre sonra oda aynı saçmalıkta cevap vermeye başlamış.
Tamam reklamda ofisi falan on numara, işi gücü yok sanki de oturmuş köpeğine eş arıyor imajı verilmiş de hakikaten zor iş… Yat kalk yatamama kalkamama problemleriyle uğraş :) Köpeğinin adını da mal sandım ilk baş.. Okuduklarımdan sonra bunu bile yadırgamayacaktım halbuki ama sonra anladım ki balmış. Bal… Haydar DÜMEN’nin çapkın köpeği. Sahibi gibi bir de hmmmm anlıyorum:) Yav sen Haydar DÜMEN’sin ya… Geleceğe Dönüş’sün sen, senin kafanın ortası boş yanlardan saçlar iniyor farkında mısın? Her yerin çapkın olsa ne olur acaba? Sen bildiğin şunun insan halisin işte:) Artık nasıl acayip insanlarla uğraşıyorsa adamdaki özgüvene bak…

Konuyla alakalı resim 1.a (Haydar DİREKSİYON.jpg)

Amaaan neyse ya ben zaten iş yerindeyim şimdi, işyerimdeki bilgisayarından da Haydar DÜMEN’i araştıran başka bir kadın var mıdır acaba? Hee he tamam var var şimdi hatırladım:P …..
Tamam ya sustum size işyerimdeki özelimi anlatacak değilim :)

Sonuç olarak bu insanların nerden akıllarına gelir reklam filmimizde Haydar DÜMEN’i oynatalım gibi düşünceler bilmiyorum. Köpeği olsun da ona Yandex’ten eş arasında falan filan… O kişiyi merak etmiyor değilim yani. Asena’ya ‘’Ay bu dolarda benden oynak’’ esprisini yaptıran kişiyle aynı kişi mi acaba? Haydar Dümeni arayıp reklam filmimizde köpeğinize eş arar mısınız diye mi sordular acaba? Bu soruları nereye soracağınızı biliyorsunuz işte.. Ben ne bileyim Yandex’miyim?

Özlem Dokuzlar

Çocuk da yaparım kariyer de deyip, küçüklüğünden beri içinde bir heves olarak kalan yazma dürtüsünü sonunda dinlemiş, köpürtülmeyi bekleyen deterjan gibi heyecanlı, fotoğraf çekmek için iguanayı bulan ve kameraya bakarak gülümsemesini bekleyen fotoğrafçı kadar sabırlı. Çabucak garip ruh hallerine bürünebilen biri olduğundan su anda da kendini bayağı bir yazar zannediyor.

9 yorum

 • Ayşe

  İlahi özlem başlarda gülmeye başladım sona geldikçe kahkaha attım süper olmuş

  yazan Ayşe Perşembe, 16 Nisan 2015 11:44 Yorum Linki
 • B. Caner Toygu

  Puhahah yarıldım okurken... Yalnız iyi güldüm, kabul edelim iyi güldüm, fena güldüm :)

  yazan B. Caner Toygu Perşembe, 16 Nisan 2015 11:46 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  :) eyvallah ayşemm eksik olma :P

  yazan Özlem Dokuzlar Perşembe, 16 Nisan 2015 11:47 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  Vaaay bunları senden duymak beni onurlandırmadı desem yalan olur BCT... Demek ki senin bana arada reklam yaz hadi demen lazım anlaşıldı:)

  yazan Özlem Dokuzlar Perşembe, 16 Nisan 2015 12:13 Yorum Linki
 • B. Caner Toygu

  Evet, sürekli baskı yapacağım sana artık Öz ! :D

  yazan B. Caner Toygu Perşembe, 16 Nisan 2015 13:16 Yorum Linki
 • bülent mutlu

  Özlem sen yokmusun tam damardan vurmuşsun..........?

  yazan bülent mutlu Perşembe, 16 Nisan 2015 13:18 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  sağol abi damardan vurmak bizim işimiz :B

  yazan Özlem Dokuzlar Perşembe, 16 Nisan 2015 13:20 Yorum Linki
 • Nida İpek

  Özlemcim, okuyup okuyup gülüyorum :)
  İş yerindeki bayanları x,y,z diye isimlendirip, yaşlarını da yazarsan ben tahmin etmek istiyorum kim Haydar Dümen'i aramış diye :)

  yazan Nida İpek Cuma, 17 Nisan 2015 08:22 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  kod adı zabıta anladın sen onu beni yorma :)

  yazan Özlem Dokuzlar Cumartesi, 18 Nisan 2015 23:36 Yorum Linki
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page