Reklam Yorumcusu
Şampiyonluk Hikayesi ve Beşiktaş'ın 15 Reklam Filmi

Şampiyonluk Hikayesi ve Beşiktaş'ın 15 Reklam Filmi

Türkiye'nin en köklü kulübü Beşiktaş geçtiğimiz pazar günü Osmanlıspor'u 3-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyon takımın lider taraftarına özel şampiyon Beşiktaş'ın 15 reklam filmini sizlerle paylaşalım istedik. İnönü Stadı'nın yıkılışından Vodafone Arena'nın bitimine ve alınan şampiyonluğa kadar gözlerinizin önünden geçecek olan film şeridine hazır olun.

Her şey Fikret Orman'ın beş kuruş para yokken, "Ben bu stadı yıkarım, yerine yenisini yaparım" demesiyle başladı. Herkes inanılmaz meraklanmıştı. Acaba yeni stat nasıl olacaktı? Aşağıda paylaştığım videolardan birkaç gün önce stadın resimleri internet ortamına düşmüştü ama sadece dışını gösteren görseller vardı. Sonra lansmanda Fikret Orman bizlere bu iki videoyu izletti. Herkesin ağzı açık kalmıştı.

1. Vodafone Arena Tanıtım Reklamı2. Vodafone Arena Tanıtım Reklamıİnönü'ye ilk kepçeyi Fikret Orman vururken Beşiktaş'ın eski kaptanı ve o dönemki teknik patronu Samet AYBABA ile de yollar ayrılmıştı. Beşiktaş teknik direktör olarak Slaven Bilic'i getirmişti. Slaven Bilic Vodafone Arena'da kupayı kaldırıp Şampiyonlar Ligi müziğini yeni statta dinlemek ve yuvaya ruh katmak istiyordu. 

3. Yuvaya Ruh Katmaya GeldikVodafone ile Türk spor tarihinin en büyük anlaşmasını gerçekleştiren Beşiktaş, stat sponsorluğundan sonra formalara da Vodafone reklamı almış ve tüyleri diken diken eden bir reklama imza atmışlardı.

4. Bu Formayı Taşımak...İlk sene Slaven Bilic için işler iyi gitmemişti. Aslında o seneki Türkiye şartlarında güzel top oynatan Slaven Bilic takımı şampiyon yapamamıştı. Bu arada Ertem Şener, Ahmet Çakar ve diğer ekip arkadaşları Beyaz Futbol'da uzaylıları konuşuyorlardı.

Beşiktaş Samet Aybaba'ya göstermediği toleransı Slaven Bilic'e göstermiş ve onu şampiyon yapamadığı için kovmamıştı. Çünkü adam karizmatikti. Belki de Türk insanındaki yabancılara daha çok tolerans gösterme içgüdüsü ortaya çıkmıştır bilemeyeceğim. 

Aşağıdaki reklamı ilk kez izleyenler, Bilic'in arkasından kanatları çıktığında oeeeeh deyip bir tüy dikenleşmesi yaşamışlardır eminim. Ve evet, Vodafone, Vodafone Karakartal'ı hayata geçirdi. 

5. Yüksel Beşiktaş !Vodafone Karakartal gibi güzel bir projenin güzel güzel reklamları oldu. 

6. Beşiktaş'a Değer !7. Beşiktaş'a Değer !8. Vodafone Karakartal 1 YaşındaDediğim gibi, Vodafone Karakartal çok güzel bir proje. Zira ayda 1 TL vererek GB'larca internet kazanabiliyor, takımı antremanda ziyaret edebiliyor, maçlara ve organizasyonlara bilet kazanabiliyorsunuz. Mesela alttaki reklam filminde benim de oynama şansım oldu.

9. Vodafone Karakartal BuluşmaBu sıralarda taraftarın artık sabrı kalmamıştı. Stadın bir an önce bitmesini istiyorlardı. Herkesin çıldırdığını farkeden yönetim ve Vodafone, bir reklam yayınlamaya karar verdiler.

10. Emekçilerden Mesaj VarSlaven Bilic'li Beşiktaş 2. sene de şampiyon olamamıştı. Türkiye'nin en iyi oyununu oynayan Beşiktaş, statsızlık dolayısıyla son haftalarda yorgunluğa yenik düşmüşlerdi. Bir yandan Uefa kupası, diğer yandan evsiz barksız bir Ankara'ya, bir İstanbul'a giden garip garip yerlerde top oynayan takım sezon sonunu getirememişti. Sonuç olarak Bilic ile yollar ayrılmış ve Bilic'e Vodafone Arena'da şampiyonlar ligi müziği duymak nasip olmamıştı.

11. Sen OlmasanTakımın başına Şenol Güneş'i getiren yönetimin 4. yılıydı ve artık takımı şampiyon yapmak istiyorlardı. Beşiktaş'ın ruhuna ve oyun stiline en uygun isim olan ismi getirmişlerdi. Ama stat hala bitmemişti. 3 yıl olmuştu 3 ! Dile kolay... Taraftar artık stadın önünde yatıp kalkmaya başlamıştı ama hasretin bitmesine de çok az kalmıştı.

12. Vodafone Arena'da Hasret BitiyorStadın açılmasına az bir zaman kala Kalde de Beşiktaş'ın yanında olduğunu gösteren bir reklam filmi yayınladı.

13. Kalde Reklam Filmiİnanılacak gibi değildi ! Statsız Beşiktaş son haftalara doğru hala liderdi. Ve bazı çok bilmiş bilir kişiler yine Beşiktaş'ın son 4 hafta takılıp düşeceğini söylüyorlardı. Beşiktaşlılar bunlara kulak asmıyor, şampiyonluğa inançları tam bir şekilde YUVAYA, eve dönüyorlardı !

14. Beşiktaş'ın Efsane Reklamı Beko15. Çok Bekledik Be Abi !Veeeeeee alkıııış kıyaaameeeet.... Beşiktaş şampiyon oluyor. Tüm herkes susuyor, Beşiktaşlılar konuşuyordu. Şampiyon Beşiktaş'ım ne istersen iste benden tezahüratları eşliğinde yeni statlarında, ligin bitmesine bir hafta kala şampiyonluklarını ilan ediyorlardı.


BONUS : ŞAMPİYON SENSİN !

B. Caner Toygu

Tüketmeye karşı olan Caner bakmış böyle olmayacak üretmeye başlamış. Kaleminin kuvvetli olduğunu zannediyor.

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page