Reklam Yorumcusu
Lüzumsuz Anneler Günü

Lüzumsuz Anneler Günü

Bu yazımda size anneler gününün lüzumsuzluğunu anlatmaya çalışacağım. Anneler gününe 1 hafta kala yine reklamları gözümüze gözümüze sokmaya başladılar. Birilerinin de buna dur demesi gerekiyordu ve bu yazıyı yazmaya karar verdim. Kaç kişiye ulaşır, kaç kişi ciddiye alır bilemem, ama karınca misali safımız belli olsun.

Kurtuluş savaşı döneminde savaş sırasında kocasını kaybeden kadınlar üzülmesinler diye kadınlar kocalarının arkasından yürürmüş. Böyle bir zihniyetin torunlarıyken ne ara bu kadar düşüncesiz olduk bilmiyorum. 

Annesini kaybetmiş o kadar çok insan var ki. Aralarında bebek olanı da var, çocuk olanı da, genç olanı da.... Ki anne acısının başka hiçbir acıya benzemeyeceğini de hepimiz biliyoruz sanırım.

Bakın ben geldim 32 yaşına ve aradan yıllar geçmesine rağmen annesini kaybeden yaşıtlarımın hala nasıl üzüldüğünü ben görüyorum. Sizler göremiyor musunuz?

10 gün öncesinden başlayan reklamları gözümüze gözümüze sokmasanız olmuyor mu? AVM'lerde her cama büyük büyük harflerle anneler günü indirimi yazmasanız olmuyor mu? Pek çok insanın canını acıtmasanız olmuyor mu?


İşin bir diğer boyutu ise maddi imkansızlık çeken ama hediye almak isteyen insanlar. Onlara da yazık. Zaten annelerimiz bizden hediye falan beklemiyor. Gerçekten beklemiyor. Bu lüzumsuz günde kapitalist düzene alet olmayın. Çünkü tek kazanan onlar olacaktır !
Devamını oku...
Sigara Karşıtı 13 Reklam Afişi

Sigara Karşıtı 13 Reklam Afişi

Sigara keyif verici bir icat. Aynı zamanda bir zaman geçirgeci. Yani ben öyle kullanıyorum. Canın sıkıldığında yak bir tane. Külüyle oyna, dumanıyla oyna, ağzınla halka çıkar falan. Hani canı olsa, tut oğlum, tut getir bakayım falan diyeceğim. 

Zararlı mı? Zararlı tabi. Aksini iddia eden olamaz herhalde. İşte bu yüzden düşünceli vatandaşlar pek çok afiş hazırlamışlar. Bizler de bunu sizle paylaşmak istedik. Buyrun efendim.
Devamını oku...
Sayfa 1 / 2
Top of Page