Reklam Yorumcusu

Yerli Müzik Yabancıdan Dinlenmez

Online müzik dinleme servisleri denince Deezer ve Spotify akla ilk gelenler olsa da Turkcell’in yeni reklamında bu iki servise büyük gönderme yaptı. “Yerli Müzik Yabancıdan Dinlenmez


 Birçok kişi için sadece bir GSM Operatörü olsa da Turkcell birçok servisi ile büyük bir teknoloji şirketi olma yolunda devam ediyor. Bu servislerden biri de 'Turkcell Müzik'. Bu reklamı izledikten sonra bu servisi biraz inceleme fırsatı yarattım kendime “Yerli Müzik Yabancıdan Dinlenmez”  sloganının ne kadar haklı olduğu gerçeği ile karşılaştım. Neden mi?

Bu servisin avantajlarına bakarsak:

-          Geniş Türkçe müzik arşivi

-          Uygun fiyat avantajı (faturanıza eklenebilmesi)

-          Faklı platformlar için uygulama desteği

-          En önemlisi cepten mobil internet ücreti ödemeden dinleme

Bir Deezer kullanıcısı olarak en kısa süre içinde “Turkcell Müzik” kullanıcısı olma kararı almış bulunuyorum.

Biz reklama dönecek olursak;

Turkcell tarafından yayınlanmış güzel reklam videolarından biri ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyelim en baştan. Zira bir hotspot (internet paylaştırma) reklamı vardı akıllara ziyan, insanı hayattan soğutan cinstendi.

Öncelikle “Yerli Müzik Yabancıdan Dinlenmez” reklam videosunu izleyelim.

Reklam videosunda Türkçe bilmeyen bir kişi şarkı söylemesi istenerek ortaya çıkan durumla yabancı menşeili Deezer ve Spotify’ın servislerine ince ince taşlar atılmış.  Kısaca reklam dediğin işte böyle olmalıdır dedirten cinsten bir tanıtım olmuş. Devamında bana işte bunlarla gel Turkcell. En kısa süre içinde müzik servisinizi deneyeceğim ama o saçma sapan hotspot reklamını da unutmayacağım umarım bir yerde daha karşıma çıkmaz.

Bir de nedendir bilmem, online müzik denince aklıma Tıvorlu İsmail’in videosu gelir. Neyse çok sulandırmayalım olayı merak edenler youtube.com da küçük bir arama yapabilirler.

Devamını oku...
Top of Page