Reklam Yorumcusu
Gelin Mestan

Gelin Mestan

Media Markt bir dost temalı reklam filmi… Bu sizde de tokatlama isteği uyandırdı mı yoksa yalnız ben miyim yani? İlk izleyip bitirdiğimde hiçbir tepki vermeyip şaka olmalı herhalde deyip tekrar tekrar izlediğim reklamlardan bu da. Bir nikah töreni, nikah masası,gelin,damat başta normal gibi. Sonra o gelinin çirkin ses tonuyla evlenmeeem evlenmeeem…:/ 

Bu nedir ya dikkat çekme politikası mı? Başka bir açıklaması olamaz, mantık adına hiçbir işaret yok çünkü. Yani şu kadar söyleyeyim yirmi yıldır belgesel izlerim bu kız kadar tropik bir canlı çok az gördüm:) Sonradan öğrendim ki bir de vine fenomeniymiş kızımız. Memeli Mestan… Lakabı kendisi gibi içler acısı da Vine’ları idare eder. Gelinliği giymiş, misafirler gelmiş, o vakte kadar her şeyin hazır olması gerekirken bunlar daha eşya almamış. Lömbürss diye oturmuşlar nikah masasına. Kız da masada aymış , sonra böyle kalırsın işte damat bey:) Evlenmem diye tutturdu kız. Zaten bana sorarsan evlenme derim de bu kızla işte:P Hele birde hııh hıııh diye omuz silkmesi yok mu? O an dedim ki hiç kız hayranı yoktur bunun. Her kız buna sinir olur herhalde, o tipte olanlar hariç.

Lakabından da anlaşılacağı gibi takipçilerinin geneli erkektir:) Sonra damadı kabustan uyandırıp Media Markt’ın yuvakuran çeyizlik fırsatlarını hatırlatan Emre Karayel 75 rolde oynamış…:) Öyleki Rap’çi nikah şahitlerinin ikisi de Karayel…Bunları kollarından tuttuğu gibi Media Markt’a . Gelin gelin diye ince espriler falan bir şeyler amaaaan pırttt…. Uzman yuvakuran diye bir şey varmış onunla tanıştırıyorlar falan böyle gelişiyor olaylar:) Tam bitti galiba derken aradaki faaark Media Markt diye dönence olmuşlar 3’ü. Bu sahnede de Emre o nikah şahidinin ikisi de bendim der gibi iki rolün kıyafetini kombinleyip giymiş.

Aha bu sefer bitti dedik, balkona çıkmış, damadı omuzlarına almış, saçlarının arasından kepçe kulakları çıkıp damadın poposuna şaplak atacak herhalde diye tam içimden geçiriyordum ki sadece bakmadan almaaaam diye bir edalandı girdi içeri kafayı yemiş gelin ve bu sefer bitti. Tamam saçma, ne alaka falan oluyorsunuz izlerken ama akılda kalma stratejisi işte. Ben baya sabahtan beri evlenmeeem evlenmeeeem diye söyleniyorum ki evli olduğum halde ki evlilik sandığınız kadar zor bir şey değil, buradan bekarlara…… öhöööm öhöööm… konudan saptım yine:)

Yani sonuç olarak reklamın iğrenç bir çekiciliği yok değil ama her evlenmeeem evlenmem diye bilinç altın diline vurduğu an, offf ne yapıyorum ben diye toparlanmana neden olan bir reklam. Ha kampanya iyidir hakikaten belki gençler siz yine bakmadan almayın:)

Özlem Dokuzlar

Çocuk da yaparım kariyer de deyip, küçüklüğünden beri içinde bir heves olarak kalan yazma dürtüsünü sonunda dinlemiş, köpürtülmeyi bekleyen deterjan gibi heyecanlı, fotoğraf çekmek için iguanayı bulan ve kameraya bakarak gülümsemesini bekleyen fotoğrafçı kadar sabırlı. Çabucak garip ruh hallerine bürünebilen biri olduğundan su anda da kendini bayağı bir yazar zannediyor.

2 yorum

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page