Reklam Yorumcusu
Papia Reklamı

Papia Reklamı

Aslında biz de herkes gibi totomuza en çok değer veren marka 'Papia' diye düşünüyoruz.Tabi sadece düşünüyoruz orası ayrı bir konu...

Neyse televizyon izlerken reklama denk geldim ve sonuna kadar izleme gayretimi ben de sizler gibi çok taktir ettim.
Reklamda bir bayan çıkıp elbisesini değiştirmek için kağıdı yırtıyor altından çok da hoş bir elbise çıkıyor pempe, simli filan.Giyindikten sonra ise bir Hilton,bir Shereton vari otelin kapısında buluyor kendini. Reklamdaki kadın o kadar zengin ki,birden karşısında Bmw araba oluyor ki umarim bu kadın tuvalet markasiyla zengin olmamiştir diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Tabi ablamız Bmw'yi beğenmiyor. Elbisede yaptiğı gibi bir kağıdı daha yırtıyor ve Bmw oluyor sana beyaz bir limuzin.O sırada ablamızın sesini duyuyoruz 'Çünkü ben en iyisine layığım!' diye.

Şimdi bir; En iyisi sence limuzin mi? Iki; En iyisi sence o tuvalet kağıdı mı? Üç; bunlar bir çelişki midir?

Limuzin ve tuvalet kağıdı kıyaslanıyor, neye göre kime göre kıyaslanıyor bu :) Bir anda romantik-komedi filmlerden hallice bir reklam olması da beni şaşırtmadi değil hani azizim. Yahu sen kalk 6 katlı tuvalet kağıdı yap, ne o bina mi dikiyorsun oraya 6 kat.Bizlerin bildiği, 'Solo' vardi bi,kadının yüzünü bile görmezdik o kadar fakir düsünür sadece elleriyle hem ekonomik hem yumuşacık derdi abla.Kisaca diyor ki fakirler hem o kadar para vermiyorsunuz hem de kıçınızın rahatlığını biz düşünüyoruz.Biz bununla büyüdük,ama papia; canim sen olayı çok farklı anlamışşin, sana şans diliyoruz. Milyonluk elbise giyicem,milyarlik arabam olucak sonrasında hayatimda o kadar amaçsız olucam ki kıçımın derdine düşücem.Yinede bu markalari yaratan şirketleri ve yapımcıları taktir etmiyor değilim;sen kalk milyonların totosunu kurtarma derdine düş,herkesin yapabileceği iş değil tabi.
Tabi bu 8'li 10'lu 24'lü rulo paketlerini hepimiz kullanıyoruz diye bir kaide yok.
 Dünyamizın her yerinde toto sorunundan,daha buyük (açlık,barınma,maddiyat..) problemler yaşayan insanlarımız var.Ne diyelim ki bu konuda sana papia; olmadi !
Ece Gökçeoğlu

Reklamlardaki kalitenin düştüğünü düşünen Ece, o gün bugündür reklam izlemiyor... Taa ki...
Kendisi aslen moda tasarımcısıdır.
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page