Reklam Yorumcusu
Ziraat Bankası 152. Yıl Reklamı

Ziraat Bankası 152. Yıl Reklamı

Ziraat Bankasının 152. yılına özel reklam filmi tam bir gövde gösterisine dönüşmüş. Eeey gidi koca çınar. Sen ki bu yollara T.C. Ziraat Bankası olarak yola çıktın... Sahi ne oldu o başındaki T.C. ??? 150. yaşında mı kaldırıldı? Eyy gidi T.C. Ziraat Bankası, yoksa sen 150 yaşında öldün mü? Yoksa sen şu an 2 yaşında mısın? Reklamı beğenmeyen yok gibi, gerek sosyal medyadan gerekse YouTube kanalındaki yorumlara bakarak bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de çok beğendik. Çok emek harcanmış, gerçeklik had safhada. Özellikle reklamı seslendiren Çetin Tekindor üstadın da bir kez daha ellerinden öpüyoruz. Ondan başkası seslendirseymiş sanki bu kadar içimize işlemezmiş gibi. 

Bu arada seslendirme demişken, tonlamalara dikkat ettiniz mi? Yılmaz Erdoğan'ın Etme'sindeki tonlamalarla aynı. Reklamı izlerken sanki Etme'yi dinliyor gibi oluyorum. Hatırlamayanlar için onu da hemen paylaşayım.

Bir de son zamanlarda trend olan hashtag mevzusuna Ziraat Bankası da dahil olmuş. Twitter'da falan paylaşacaksanız #neden diye paylaşın :) Ben onu #etme diye paylaşacağım. Amma taktım buna hee :) 

Vesselam...

Reklam mükemmel olmuş. Kim düşündüyse, kim yaptıysa helal olsun.
B. Caner Toygu

Tüketmeye karşı olan Caner bakmış böyle olmayacak üretmeye başlamış. Kaleminin kuvvetli olduğunu zannediyor.

1 yorum

  • Mahmut Mestan Tozluk

    Sahi etme doğruda neden bu aralar reklam sektörüne bu kadar emek harcanır oldu... aah nerde o 1990 lı yıllar :) bas geç.

    yazan Mahmut Mestan Tozluk Çarşamba, 11 May 2016 00:22 Yorum Linki
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page