Reklam Yorumcusu
Aaa Tatilim Gelmiş !

Aaa Tatilim Gelmiş !

Jolly Tur… İlk izlediğimde de bir gülümsemiştim şimdi tekrar izledim de iyi reklam…

Hoca olarak değil ama öğrenci olarak acayip yaşadım bu durumu. Kendimi hatırladım coğrafya derslerinde, hocanın duygularını çok iyi anladım:) Ege bölgesi olsun Akdeniz bölgesi olsun her konusu geçtiğinde içime bir şey oturur.

Fazla tatilciyim evet.. Bende erken rezervasyonu ocak ayında yaptırmış biriyim evet. Ağustos ayına kadar bunun hayaliyle yaşayacak bir insanım evet… Her tatil dönüşü gitmeyeceğim ya ben diye ağlamaklı olan bir insanım… Bıraksan otelde yaz kış bir odada yaşayabilirim evet :)

Yazıyorum bir yandan bir yandan dışarıya bakıyorum nasıl kasvetli bir hava anlatamam. Saat öğlen 12 ve içerde ışıklar yanık o derece. İçi sıkılıyor insanın, napalım tatili özlemeyelim de yani özlenmeyecek gibi mi? Reklamda da aynen bunları hissediyor işte hocamız kıyamam.

Bir de bu reklamın büfe versiyonu var orada da büfeci abi büfenin içine su doldurmuş bir yaz havaları havuz edaları… O pek hoşuma gitmedi bu coğrafyacı hoca güzel, tadında, ideal. Abartmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Tatilciler de ellerini çabuk tutsalar iyi olur erken kalkan yol alır. Ayırtırsınız bir hafta on gün neyse sonra onun heyecanı size bir sene gider.  İçinizi kapatmak istemedim canım size yazı özletmek değil amacım şu anı da güzelleştirebilirsiniz isterseniz her şey pozitif olmaya bakar.

Etrafınıza bakının bir muhakkak güzel bir şeyler vardır. Renkli çiçekler mesela güzel gelen bir müzik… Soğuk havaya aldırmayın karanlık kasvetten uzaklaşın, bugün de Polyanna olun anasını satayım basın kahkahayı. Sinir olduğunuz şeylere bile gülmeyi deneyin. Hasta olanlar çaksın bir ıhlamur ohh mis.. Hayat bir tatil zaten keyfini çıkarmaya bakın Cool

Hadi kaçtım ben daha 2 kere yazının üstünden geçip yazım yanlışlarımı düzelteceğim :)

Not: Ben kendime renkli çiçeklerden ısmarladım bile ki sonuna kadar hak ettiğimi düşünüyorum:)

2. Not: Şaka be şaka ne ısmarlayacağım iş yerindeyim, oda oda renkli çiçek aradım. Müdürlerin birinin odasında gördüm gittim öğlen arası kimse görmeden foto çektim:) Ah sizin için nasıl maceralara atılıyorum görün… ŞŞŞŞ ARAMIZDA :)

Özlem Dokuzlar

Çocuk da yaparım kariyer de deyip, küçüklüğünden beri içinde bir heves olarak kalan yazma dürtüsünü sonunda dinlemiş, köpürtülmeyi bekleyen deterjan gibi heyecanlı, fotoğraf çekmek için iguanayı bulan ve kameraya bakarak gülümsemesini bekleyen fotoğrafçı kadar sabırlı. Çabucak garip ruh hallerine bürünebilen biri olduğundan su anda da kendini bayağı bir yazar zannediyor.

6 yorum

 • B. Caner Toygu

  Özlem'e site olarak fazla maaş veriyoruz sanırım. Baksana erken rezervasyonlar, tatiller falan. Biz kapitalist düzenin insanlarıyız, karnı doyacak kadar kazanması lazım. >:)

  yazan B. Caner Toygu Perşembe, 11 Şubat 2016 15:37 Yorum Linki
 • Serhat Ulusoy

  Tatil reklamı konusunda Burcu Esmersoy'un oynadığı reklamı tek geçerim :)

  yazan Serhat Ulusoy Perşembe, 11 Şubat 2016 15:43 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  panpacım sen olmasan vede maaşın tabi asla bu planı yapamazdım birinci senemiz doldu anında yatırdın hesaba cook teşşekkür ediyorum:)

  yazan Özlem Dokuzlar Perşembe, 11 Şubat 2016 15:46 Yorum Linki
 • B. Caner Toygu

  Rica ederim rica ederim. Bu arada en son yazdığın reklamın tarihine de bir bak bakalım kaç aydır yazmıyormuşsun :D

  yazan B. Caner Toygu Perşembe, 11 Şubat 2016 16:10 Yorum Linki
 • Özlem Dokuzlar

  amann sende hiç şakadan anlamıosun :P

  yazan Özlem Dokuzlar Perşembe, 11 Şubat 2016 16:20 Yorum Linki
 • Nida İpek

  Özlemciiim, tatile bana gel :)

  jolly tur seni bedava tatile çıkarmalı bence bu yazından sonra :)

  yazan Nida İpek Salı, 01 Mart 2016 14:22 Yorum Linki
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page