Reklam Yorumcusu

Derimod Reklamı

Kiralık Aşk dizisinin Ömer'i Barış ARDUÇ'lu Derimod reklamı. Reklamı kaç kere izledim bilmiyorum. Bu reklamı yazmalıyım dedim içimden. Evet evet yazmalıyım.... Gel gelelim yazacak hiçbir şey bulamadım. Yok hakikaten rezalet. 

Devamını oku...

Aylavyu Viya!

Casper VIA V8… Söylemesi bile zor… Yeni akıllı telefonmuş. Kime, neye göre? Ne yapıyormuş yani pikseli falan mı daha iyimiş? Haaa çok hızlıymış, nereye ne yetiştireceksek…

Adamın annesi telefonda kapıdayım diyor, eleman hala bize laf anlatma derdinde. Yemiş yemiş dağıtmış ortalığı her yer her yerde hala işlemcisinin çekirdeğinden bahsediyor. Sözünü bitiriyor, ortalığı 8 işlemci hızında toparlıyor, kapıdaki annesinin yeni aklına geliyor kapıyı çalmak… Herhalde; telefon ettim ya bir de kapıyı çalmama gerek yok diye yarım saattir bekliyor, oğlundan ses yok. Hadi diyor genç çocuktur rahatsız etmeyeyim:) En son dayanamıyor basıyor zile. Oğlan açıyor da giriyor teyzem. Nerdesin len sen niye açmıyorsun kapıyı diye çemkireceğine özçekim derdinde. Anne de teknolojik… Terlik fırlatması gerekirken poz vermeler bilmem neler… Poz da oğlanların çoğalması! Anlamıyorum arkadaş bu ne şimdi?

Teknolojiyle ufaktan alakam yok, öğrenme çabamda, içimde herhangi bir istek de yok. Ben ki Twitter’ı bile bir yerde yazacağım zaman Google’ a Twi yazıp ,aratıp, adını doğru yazmaya çalışan biriyim. Ben ki ‘’RT’’ acaba Retweet demek mi yoksa Recep Tayyip'in kısaltması mı onu bile anlamamıştım :)

Teknolojiyi sevmediğim gibi imla kurallarını da alt üst etmişim. Ederim arkadaş, sevmiyorum ya kasıntı yazmayı. Yok bu ’’ –de’’ ayrımıydı? Yok buradaki ’’ –ki’’ birleşik mi? Yok Caps Lock’ a bas ilk harfi büyüt, sonra yine bas küçült. Bir abi yazacağız ağabey diye uzatmanın mantığı ne? Söylerken öyle mi söylüyorsun? Bırak okunduğu gibi yaz ya nolcak nolcaaaak? Yazı yazmaktan çok yazım yanlışlarını düzeltmekle uğraşıyorum. Şimdi işin yoksa Microsoft Oficce Word’ de % 80 ‘i kırmızı altı çizilmiş olan kelimeleri düzeltmekle uğraş:)

Bana kalsa İngilizceyi bile okunduğu gibi yazacağım… Kasma abi aylavyu de ya… Mayneymis özlem aga budur yani…

O yüzden hiç ırgalamaz beni bu teknoloji reklamları. Yok 8 çekirdek işlemci, 16 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera, full HD ekranda temassız gezinebilme (Not: Dolmuşta falan biri seni telefona el sallarken görse yemin ediyorum başka bir tarafıyla güler ya) bir de duygusalmış bu Casper öyle diyor reklamın sonunda. Canım ya kıyamam ben ona, kurbanlar olurum, ben ona aşkımdan ölürüm yaa:)

Uzun lafın kısası yazarken bile izlemek zorunda olmaktan sıkıldım. Rahat bıraksın beni şu teknoloji de imla da ya… Cahil mutluysam demek:)

Devamını oku...
Top of Page