Reklam Yorumcusu

Ruffles İle Geç Dalganı

Son zamanlarda izlemekten keyif aldığım reklamlardan biri Ruffles’ın “Beni Beni Bekle Beni Bekle

Gençlerin, call center güzelimize “birazda siz bekleyin” cümlesini bende yapmıştım ama bu zıppırlar gibi şarkı söyleyerek değil...

Reklam üzerinde çok konuşulacak bir şey yok.. Ruffles’ın dalga geçilme boyutunu gayet güzel anlatmışlar ama….

Devamını oku...

Doğadan'ın Virüsü

Bu kadar gıcık bir tipi nereden bulmuşlar? Yok hakikaten gıcık. Reklamı izlerken şeklim kaydı. Amma ve lakin bu arkadaşımız bir virüs bir hastalık rolünde olduğu için de güzel seçim. 

Belki gerçek hayatta gıcık biri değildir, belki de rolünün hakkını sonuna kadar vermiştir. Eğer ki böyleyse helal olsun. 


Reklamda (hatta reklamlarda, çünkü bunlardan şu an 2 tane var. Biri kafede diğeri ofiste geçiyor) virüsümüz herkesin ağzını yüzünü bir güzel benzetiyor. Aslında onları hasta ediyor. Bu rolü bana vermeleri lazımdı. Ne kadar eğlenceli bir rol. Herkese langır lungur dalıyorsun :) Sadist miyim? Hmm belki :) 

Ofiste geçen reklamda masada çalışan kızın arkasından klavye ile ne geçiriyor be vicdansız. Virüs ya hesapta oh valla... O sahnede kızın yerinde ben olacaktım ister istemez tırsardım. Yüzüm aşağıdaki resim gibi olabilirdi.


Kafede geçen reklamda ise kendinden yaşça büyük adamlara Van Damme'lık yapması biraz sinirimi bozdu açıkçası. Türk milletiyiz abi, virüs de olsa saygıda kusur edilmesini hoş karşılayamıyoruz. 

Neyse, gelelim en can alıcı noktaya !.. Bu hastalıklı virüs kardeşimiz ne zaman Doğadan bardaklarını görse ağzı yüzü kayıyor. Bunun yüzüne n'oluyor? Tövbe estağfurullah bir şey oluyor :) Hani derler ya cinler soğana yaklaşamaz diye, bu da Doğadan'a yaklaşamıyor garibim. Hemen oradan ağzı yüzü buruş buruş kaçıyor :)


Reklam - Amaç ilişkisine baktığımızda kesinlikle amaca ulaşmış. Alkışlar benden Doğadan'a...
Devamını oku...

Sergen'li N11

Sergen'li N11 reklamı için söylenecek çok fazla söz yok. Tek kelimeyle mükemmel diyebiliriz lakin makaleyi de mükemmel deyip bitirmek olmaz. E yazacağız artık bir şeyler.


N11 sitesinde ürünlerini satan 3 firmayı bulmuşlar vallahi inanmadık dedirtmişler. Doğrudur da bir şey diyemeyiz ama Sergen yok mu o Sergen. Adam sempatiklik harikası, elinde içinde ne olduğu belli olmayan karton bardakla höpürdete höpürdete bir şeyler içiyor. Ben oynuyorum niye inanmadınız heheh diyor :) 

Shaggy'nin ölüm rivayeti üzerine Sergen'den muhteşem yorum. (Resim 1-a)

Rahatlık konusunda benden de rahat olan bir adam varsa o da Sergen Yalçın'dır herhalde. Reklamda da buna vurgu yapılmış zaten. Futbolculuk hayatında da canı isteyince oynayan oyuncu profilinde olan Bay Sergen reklam sonunda da yerinden bile kalkmıyor. Sandalyeyi çekerek götürülüyor.

N11 iyi iş çıkarmış. Sergen ancak böyle güzel kullanılabilirdi. 

Esprili bir şeyler yazmak isterdim ama adamın kendisi komik.
Devamını oku...
Top of Page