Reklam Yorumcusu
gazoz olma efsane ol

Gazoz Olma Da...

Çay saatini gazoz ettik İngilizlere,
Volkanik sucuk şahane
Kanyondaki kartal hikaye
Gazoz oldu bizim marka yine...

Evet... Uludağ'ın büyük ümitler bağlayıp, gazlı içecekler sektöründe pazarı ele geçirmek ya da en azından payını arttırmak için yapmış olduğu reklam serisi; Fruko'nun on yüz bin milyon baloncuğu kadar bile etkili olamadı. Yaratıcılıktan yoksun bu reklam filmlerinde rüzgarı arkasına alsa uçacak yelken kulaklı, dalgalı saçlı bir abimiz kah çay saatinde gazoz içiyor, kah kartala gazoz açtırıyor. Öncelikle gıda sektörüne ilişkin bir reklamın iştah açıcı olması ve o anda can çektirmesi en önemli unsurdur. Bunun ile ilgili hepimizin en iyi bildiği coca-colanın "tıpstıffgghh" diye açılan kapağı ve bardağa doldukça bizi yutkunduran o görüntü. Olabilir böyle bir reklam çekmek isteyebilirsin, "efsane" isem prestij reklamı çekeceğim diye düşünebilirsin. Madem böyle düşündün Youtube'da yine aynı sektörün önde gelen isimlerinden gelen Pepsi Co.'nun çektirdiği "Uncle drew" filmini arat.

Muhtemelen Uludağ yöneticileri içlerinden şöyle geçiriyordur "Gazoz oldu bizim reklam parası...". 

Yazan : Ekin ÇAKMAK

Reklam Yorumcusu

Reklam veren şirketlerin ve reklamları yapan şirketlerin hakediyorlarsa haklarını vermek, kötü bir iş yapmışlarsa da yüzlerine vurmaktır amacımız. Ama eğlenceli bir şekilde... Okurlarımız bizim eğlenceli yönümüzle ilgilenirken diğer firmalar da bazı şeylerden ders çıkarmalıdır. 

Web site: www.reklamyorumcusu.com

1 yorum

  • B. Caner Toygu

    Kartallı olanı tam da Arsenal Beşiktaş karşılaşmasına denk getirmeleri çok manidar. Hatta devre arasında bile bu reklamı yayınlamışlardı.

    yazan B. Caner Toygu Cumartesi, 20 Eylül 2014 12:12 Yorum Linki
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
Top of Page